Trijumf kadeta u Nišu: OFK Radnički – Sloga 0 : 1

Kadeti FK Sloga iz Požege savladali su, na gostovanju u Nišu domaći OFK Radnički, rezultatom – 0 : 1, u prvoj utakmici baraža za plasman u Kadetsku ligu Srbije.

Jedini strelac na utakmici bio je Stefan Tošić u 84. minutu. Revanš je u nedelju, 13. juna, u Požegi, od 17 sati.

Prvo poluvreme odigrano je u visokom ritmu, koji su nametnuli domaći igrača i u prvih deset minuta potisnuli Požežane pred svoj gol. Nakon toga i gosti dolaze do svoje igre, tako da je viđena dobra utakmica u prvom delu. Obe ekipe su imale po nekoliko prilika da dođu do vođstva.

Fudbaleri OFK Radničkog su pokušavali da vrše pritisak na zadnju liniju Sloge, međutim odbrana tima iz Požege je dobro funkcionisala. Sa druge strane kadeti Sloge su pretili iz kontri, a posebno su bili neugodni, po domaće, iz prekida, ali su mreže ostale netaknute.

U drugom poluvremenu nastavljeno je sa otvorenom igrom na obe strane, ali su Požežani iz minuta u minut preuzimali inicijativu i igru držali pod svojom kontrolom, konstantno prebacujući težište svojih napada pred šesnaesterac Nišlija. Stvoreno je nekoliko izrazitih prilika za gol, a u 84. minutu Stefan Tošić je „matirao“ domaćeg čuvara mreže, fantastičnim udarcem iz „slobodnjaka“, sa 18 metara, i doneo neopisivu radost Požežanima.

Ovim trijumfom odškrinuta su vrata „elite“, a sjajan rezultat iz Niša mora biti overen za četiri dana, 13. juna, u Požegi, kaže u izjavi za naš radio Ivan Čančarević, direktor mlađih selekcija FK Sloga i dodaje da opuštanja u revanšu ne sme biti.