Remi Sloge u Lazarevcu

Fudbaleri Sloge odigrali su nerešeno – 1 : 1, na gostovanju u Lazarevcu, protiv domaće Kolubare u drugoj kontrolnoj utakmici, pred nastavak sezone. Strelac za tim iz Požege bio je Nikola Stanić, u 61. minutu.

Bila je ovo jako dobra provera Požežana protiv ekipe koja nastupa u Prvoj ligi Srbije i koja je sedam dana duže od Sloge u pripremama. Rezultat posebno dobija na težini kada se uzme u obzir da su Lazarevčani, u svoja dosadašnja dva test meča, bili ubedljivi protiv prvoligaša Grafičara i Žarkova.

U zanimljivoj i otvorenoj igri viđeno je po nekoliko prilika pred oba gola, a stručni štabovi obe ekipe mogu biti zadovoljni prikazanim od strane svojih izabranika.

Svakom timu pripalo je po poluvreme. Domaći su prvi stigli do prednosti i to u ranoj fazi utakmice, kada je mrežu Požežana pogodio Pavlović već u 14. minutu..

Gosti su pokazali da nisu bez razloga najdominantniji tim srpskoligaškog Zapada. U drugom delu meča oni su diktirali tempo, što je rezultiralo pogotkom Stanića i poravnanjem rezultata u 61. minutu duela.

Narednu proveru ekipa iz Požege imaće protiv Borca 1926 iz Čačka.