Rampa „spuštena“ u Krčagovu

Fudbaleri Rampe poraženi su, na gostovanju, u Užicu, od domaćih Jedinstvo Puteva, rezultatom – 3 : 1, u duelu 4. kola Zapadno-moravske zone. Strelac za ekipu iz Požege bio je Nedeljković u 33. minutu, sa penala, dok su golove za domaće postigli Marić u 3-em, Arsić u 45-om i Petrović u 83. minutu utakmice. Narednog vikenda Rampa će, na svom terenu, dočekati Jasen iz Brodareva.

Domaći tim je krenuo ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka, što im se isplatilo već u trećem minutu. Odlična akcija „putara“, koji su u tri poteza preneli loptu od svog do protivničkog šesnaesterca, gde je usledio dupli pas Sinđića ka Mariću, čime je „ispala“ kompletna odbrana Rampe i omogućila Mariću da se nađe sam pred golmanom Radojičićem i savlada ga udarcem po zemlji, za vođstvo domaćih – 1 : 0.

Imali su Užičani još nekoliko prilika za povećanje prednosti, no u odsudnim momentima neprecizni su Sinđić i Marić.

Ni gosti nisu bili bez prilike. Najbliži postizanju pogotka bio je Babić, kada je izbio sam pred golmana Vujičića, ali je mladi „vratar“ domaćeg tima sjajnom intervencijom spasao svoju mrežu.

To kao da je bila najava onoga što će se desiti u 33. minutu. Usledila je brza akcija gostiju koja završava penalom. Loptu je na desnoj strani šesnaesterca prihvatio Terzić, na koga startuje Vukotić. Za sudiju Bogdanovića nema dileme, ruka je u pravcu „kreča“. Siguran sa 11 metara je Nedeljković – 1 : 1.

Onda sledi period igre između dva kaznena prostora, odnosno na sredini terena, bez većih prilika i na jednoj i na drugoj strani.

Kada se bližio kraj prvih 45 minuta „putari“ stižu do nove prednosti. Slobodan udarac sa leve strane, u visini šesnaesterca gostiju, izveo je Petrović, a najviši u skoku bio je Arsić, koji glavom šalje loptu iza leđa nemoćnog Radojičića, koji svojom paradom ulepšava pogodak – 2 : 1.

U nastavak utakmice gosti ulaze nešto agilnije. Pokušavaju da težište igre prebace na polje protivnika, što im i polazi „za nogom“, ali bez konkretnog rezultata. Prete povremeno i domaći fudbaleri, šutevima sa distance, ali je sve to lako „krotio“ Radojičić.

U 70. minutu dobra prilika za goste. Odličan prodor, po desnoj strani terena, izveo je Terzić, ali je njegov šut, iskosa, sa desetak metara, krajnjim naporom, izboksovao golman Jedinstva Vujičić. Samo dva minuta kasnije ponovo je u prodoru Terzić, ali njegov centaršut, pred gol užičkog tima, nisu ispratili njegovi saigrači.

U 77. minutu izgledna prilika za „putare“. Sinđić je sjajnom dijagonalom pronašao Mitrašinovića, na desnoj strani, koji je pobegao odbrani gostiju i ušao u šesnaesterac, ali je tada usledila pravovremena reakcija golmana Rampe Radojičića, koji padom u noge protivnika spasava svoj gol. Dva minuta kasnije i Sinđić je neprecizan, kada sa nekih 11-12 metara loptu šalje visoko preko „grede“..

Ove akcije kao da su najavile ono što se desilo u 83. minutu. Loptu je, na levom „roglju“ kaznenog prostora, prihvatio Ivan Petrović. Poneo je korak-dva a potom uputio prizeman udarac, koji je, čini se, iznenadio golmana Radojičića i završio u mreži – 3 : 1.

Već u sledećoj akciji priliku da se upiše u strelce imao je i rezervista domaćih Perišić, ali je njegov šut, sa desetak metara, izblokiran.

Užičani propuštaju priliku da slave još ubedljivije pošto u 88. minutu nisu bili precizni sa „bele tačke“. Prethodno je u kaznenom prostoru Požežana srušen Sinđić. Marić je preuzeo odgovornost, ali ga je nadmudrio golman Radojičić, koji hvata „živu loptu“.

FK JEDINSTVO PUTEVI: Vujičić, Vukotić, Stanišić, Nedović, Stranjaković (Perišić), Mitrašinović, Ivanović, Sinđić, Petrović, Marić, Arsić.

FK RAMPA: Radojičić, Cvijović B, Đorđević, Terzić, Mladenović, Ivanović, Cvijović M (Smiljanić), Radovanović (Vesić), Nedeljković, Bogdanović, Babić (Sarić).