Padaju brojevi

Najnoviji podaci Zavoda za javno zdravlje iz Užica, pokazuju smanjenje broja novoinficiranih osoba na području Zlatiborskog okruga. Nakon dužeg vremenskog perioda u Užicu je manje od 15 pozitivnih slučajeva, na dnevnom nivou, dok je Požega i dalje sa jednocigrenim brojem novoobolelih.

Od prethodnog izveštaja do danas COVID-19 je potvrđen kod 46 lica: Užice – 14, Čajetina – 8, Prijepolje i Požega po 6, Priboj – 5, Bajina Bašta – 3 Arilje – 2, Nova Varoš i Kosjerić po 1. Od početka epidemije do danas ukupno su potvrđena 26 343 slučaja infekcije koronavirusom (COVID-19) na teritoriji Zlatiborskog okruga.

U bolnicama i stacionarima u Zlatiborskom okrugu smešteno je 330 kovid pozitivnih pacijenata, a od tog 20 na respiratorima. U svim kovid ambulantama obavljeno je ukupno 516 pregleda.

 Broj potvrđenih 
 Od početka epidemijeMARTFEBRUARJANUARDECEMBARNOVEMBAR
Zlatiborski okrug2634350033004332863073581
Užice89021757967112923001065
Požega2736558381314538356
Prijepolje2678468202405606401
Arilje2643619451181617418
Priboj2581340251409687377
Bajina Bašta2341409197353755304
Čajetina1650377161222334229
Nova Varoš1147110190151251165
Kosjerić85215613082133159
Sjenica813209748286107

Požega Online / Radio Požega