Očekivan trijumf Zlatiboraca

Košarkaši Zlatibora iz Čajetine pobedili su, na svom terenu, ekipu Vršca, rezultatom – 85 : 81 (23:18; 23:19; 17:20; 22:24), u duelu 23. kola Košarkaške lige Srbije. ČAjetinci su ostali na petoj poziciji sa 39 bodova, šest manje od trenutnog lidera Borca iz Čačka. Narednog vikenda Zlatibor gostuje u Lazarevcu, kod domaće Kolubare.

Tvrda i neizvesna utakmica do samog kraja. Domaći su bolje krenuli i prvi napravili osetniju prednost. Nakon četiri minuta igre, na semaforu je upisano – 11 : 5. Gosti za trenutak hvataju priključak – 11 : 9, ali Zlatiborci se ponovo “odlepljuju” – 18 : 11 i mirno privode prvi period igre kraju.

Sličan scenario odvija se i u drugoj četvrtini. Domaći tim održava prednost i do kraja prvog poluvremena uspeva da dodatno poveća svoje vođstvo, tako da je rezultat na kraju prvog poluvremena – 46 : 37.

Drugo poluvreme mnogo bolje otvaraju Vrščani, koji za manje od dva minuta stižu na samo poen zaostatka – 46 : 45, što je primoralo stratega domaćih Strajina Nedovića, da pozove “tajm”, ali i nakon toga gosti igraju bolje i stižu čak do vođstva – 48 : 49. Sledi period igre kada obe ekipe igraju po sistemu “koš za koš”, da bi tek polovinom trećeg perioda Zlatiborci došli do plus pet – 55 : 50, a četvrtinu okončali vođstvom – 63 : 57.

U poslednjih deset minuta Čajetinci uspevaju da zadrže stečenu prednost i upišu petnaesti prvenstveni trijumf, koji ih ostavlja u vrhu tabele.

Najefikasniji pojedinac u redovima domaćeg sastava bio je Nemanja Protić sa 20 poena. Dvocifren učinak imali su još Nikola Pavlović 16, Petar Vorkapić 15 i Stefan Mitrović 14 poena.

Na drugoj strani nezaustavljiv je bio Gabriel Alen Bealer sa 32 poena,uz indeks korisnosti 27, dok su ostali košarkaši Vršca imali skromniji učinak.