Novi skok broja inficiranih u Zlatiborskom okrugu, Požega – 19

Brojke zaraženih koronom, na dnevnom nivou, nastavljaju da rastu na području Zlatiborskog okruga, pokazuju podaci užičkog Zavoda za javno zdravlje. Najveći broj novoobolelih je u Užicu, dok Požega i dalje beleži dvocifren broj pozitivnih slučajeva.

Od prethodnog izveštaja do danas COVID-19 je potvrđen kod 158 lica: Užice – 57, Prijepolje – 19, Požega – 19, Priboj – 14, Nova Varoš – 13, Čajetina – 10, Kosjerić – 9, Arilje – 8, Sjenica – 5 i Bajina Bašta – 4. Od početka epidemije do danas ukupno je potvrđeno 24 511 slučajeva infekcije koronavirusom (COVID-19) na teritoriji Zlatiborskog okruga.

Tokom jučerašnjeg dana u zdravstvenim ustanovama užičkog Zdravstvenog centra pregledano je 1 288 pacijenata, 80 manje nego prethodnog dana.

Veći je i broj otpusta nego prijema, otpušteno je 70 pacijenata, primljeno 45, dok je u dnevnoj bolnici 164.

Trenutno je hospitalizovano 423 obolelih od kovida, na respiratoru je njih 13, četvoro manje nego prethodnog dana i to 11-oro je u užičkoj bolnici, a dvoje u pribojskoj.

Broj potvrđenih
Od početka epidemijeMARTFEBRUARJANUARDECEMBARNOVEMBAR
Zlatiborski okrug2451150033004332863073581
Užice82341757967112923001065
Požega2554558381314538356
Arilje2520619451181617418
Prijepolje2494468202405606401
Priboj2389340251409687377
Bajina Bašta2219409197353755304
Čajetina1537377161222334229
Nova Varoš1059110190151251165
Kosjerić76615613082133159
Sjenica739209748286107

Požega Online / Radio Požega